Jak czyścić klimatyzację?

Czy wiesz że klimatyzacja w Twoim samochodzie wymaga serwisowania? Czy wydobywa się z Twoich kratek nawiewowych brzydki zapach? Jeśli tak to dobrze trafiłeś, pozbędziemy się problemu. To nie tylko wymiana filtra kabinowego, ale czyszczenie całego układu. Jak wiadomo podczas działania klimatyzacji, w układzie pojawia się wilgoć. Co sprzyja gromadzeniu się bakterii, bardzo grożnych dla naszego zdrowia. Rozróżniamy kilka sposobów czyszczenia klimatyzacji samochodowej.

Ozonowanie

Polega na włożeniu do samochodu generatora ozonu. Nagromadzenie się dużej ilości gazu w samochodzie sprzyja likwidacji bakterii w kabinie. Niestety nie jest to dobra metoda jeśli chodzi o czyszczenie klimatyzacji. Ozonowanie można stosować gdy w kabinie mamy nie przyjemny zapach. Nie zlikwiduje nam to brzydkiego zapachu z klimatyzacji.

Metoda ultra dżwiękowa

Metoda polega na wstawieniu do samochodu po stronie pasażera urządzenia do którego wlewamy środek do dezynfekcji klimatyzacji. Preparat jest odparowany. Wentylator ma za zadanie wciągnąć mgłę wytworzoną przez urządzenie do wnętrza klimatyzacji ( parownika). Czy jest to metoda skuteczna? Zdecydowanie lepsza od ozonowania. Ale też nie rozwiązuje całkowicie problemu.

Inne metody

Kolejna wręcz absurdalna metoda to wciskanie w kratki nawiewu różnego rodzaju pianek. Nie dosyć że nie działa to można spalić sobie radio.

Następna metoda to stosowanie preparatów w spraju, tzw. bączków. Polega to na wstawieniu spraju pod nogi pasażera uruchomieniu. Zamykamy drzwi a wentylator zabiera preparat i rozprowadza po wnętrzu pojazdu.

Czyszczenie parownika pod ciśnieniem

Kolejną a zarazem najskuteczniejszą metodą czyszczenia klimatyzacji jest czyszczenie parownika, oraz dezynfekcja nawiewów. Nasza firma świadczy takie usługi od kilku lat. Nie ma skuteczniejszej metody dezynfekcji klimatyzacji. Tylko w taki sposób możemy pozbyć się brzydkiego zapachu, oraz zdezynfekować cały układ klimatyzacji. Zapewniamy naszym klientom obsługę na najwyższym poziomie. Metody które stosujemy są stosowane na zachodzie europy. Zapraszamy do nas.